Sonografie

Lékařská sonografie (ultrazvuk) je diagnostická zobrazovací technika založená na registraci ultrazvuku odraženého od tkání. Jedná se o neinvazivní, zcela nebolestivou vyšetřovací metodu k vyšetřování převážně měkkých tkání, jako jsou prsa, štítná žláza, játra, slezina, svaly, žíly, atd.

Na našich třech sonografických pracovištích najdete moderní přístroje Toshiba Aplio a Siemens Acuson Antares, na kterých pracují lékaři s dlouholetou praxí.

Objednávání

Sonografie – ultrazvuk je vyšetření prováděné na objednávku. Objednat se můžete osobně nebo telefonicky (viz kontakty). Pokud se jedná o akutní vyšetření, z medicinských důvodů velmi naléhavé a vyžadující upřednostnění před ostatními pacienty, provádíme ho bez objednání. O tom rozhoduje indikující lékař.

Čas, na který Vás objednáme, se budeme snažit dodržet – většinou se nám to daří, ale počítejte prosím s tím, že předchozí vyšetření se může protáhnout. Může také přijet pacient s těžkým, či akutním onemocněním, kterého vyšetříme přednostně.

Jak se na vyšetření připravit, Vám sdělíme při objednávce.

Náš nález dostanete většinou po vyšetření přímo do ruky, kromě případů, kdy potřebujeme získat více informací o Vaší nemoci od Vašeho ošetřujícího lékaře. Nelze vyšetřovat přes obvazy nebo náplasti, masti je nutné před sonografickým vyšetřením setřít.